muffliato
NSFW Safe
Is this playlist safe for work?

The wind is blowing through my hair


Notes

Put your earphones on, listen to this mix and let the wind surround you. It will feel epic. (Tip: Better if you're out in the nature, best on a hilltop or something like that.)

Updated January 2013


23 tracks
3 comments on The wind is blowing through my hair


Beğenilmesi çok hoş oluyor, teşekkürler. :)
Bu vesileyle ben de ne zamandır üşendiğim eklemeleri yaptım bu playliste, iyi oldu.

:) bu liste için konuşmak gerekirse insanlar dağda bayırda "hadi bi 8tracks açıp dinleyeyim" demiyorlar galiba. bir de belki daha iyisini yapmam gerekiyordur. :)

evet 8tracks pek bilinen bir site değil malesef :( mobil uygulaması çok başarılı olmasına rağmen pek de kullanılmıyor :( ama işte kötü mix'lerin çok daha fazla dinlenmesi sinir bozucu :)

zevk meselesi herhalde :) ders çalışırken dinlemek için yapılan playlistler baya tutuluyor zaten benim de çok işime yaradılar vaktiyle :)

Oh, thank you! :D This comment gave me loads of inspiration, that's for sure :))
As for my source of inspiration, ugh, I don't know - everything, I guess. I walk around a lot, this mix in particular was created when I was walking in a setting much like the one in the photograph above. I try to mix the atmosphere with the emotion (it sounds pretentious I know, but I couldn't find better words), that's what I had been doing with my personal playlists and I just keep doing it on 8tracks :) Great to know that someone else likes them too:)

 
Quantcast