SweetLeaf
NSFW Safe
Is this playlist safe for work?

Melankoli

9 comments on Melankoli (View all)


wow ESTRANGED really tripped me out....I saw axel rose buying ice cream by the shop by the road and then walked on down in TURKEY HAHAHA COOOL

:D Ahhaha, ben teşekkür ederim, 8tireks listem ciddi ciddi incelenmiş ve dinlenmiş, vuv. Ayrıca gerçekten çok şarkı koymuşum içine yahu, tadında bıraksaymışım iyiymiş.

aftır ol ve dib pörpılın üstüme hücum etmesi ile acele saldırdım. İsminin ingilizce olması da şaşırttı.

Şimdi bu listenin neden albüme dönüştüğü hakkında bişeyler yazmak istiyorum.

1-12 arasında çok ciddi anlamda bir şeyler var. Bas partisyonların uyumu ve niteliği çok yüksek olan parçaları müthiş bir sıra ile takip etmişsin. Ve inanılmaz bir son. müziğin gelebileceği en yüksek noktada müziğin ilahlarında noktayı koymuşsun. Yine çok ciddi anlamda rafine notaların dizildiği bir sıra var. melankoli başlığına söz-müzik uyumu ile doğrudan hizmet eden seçimler.

Yahu sende böyle toplamalar yap işte diyorum da yapamıyorum. Yani kaliteli bir işçilik ve önemli bir bakış açısından yakalanabilecek türden yaklaşımlar bunlar. bu tür sağlam toplamalarda parçalar arasındaki analitik bağlantıyı yakalayabilenleri her zaman çok havalı bulmuşumdur.

kink krimsından anlayan biri olarak söylemiyorum ama orda bir çukura girip çıkıyor gibi. yükselen bas tonları orda biraz tekliyor. O tuğlayı ordan çekip üstekileri onun yerine bindirip. büyük umutlardan önce büyük sona hazırlanmak için hafif bir es bir durak niteliğinde elin parsınsı koyabilirmişiz gibi.

1-12 içindeki morilyın tercihi de gerçekten çok önemli diye düşünüyorum. zekice bir hareket var o satırda. işte karar vermekte zorlandığımız sırrına ermemizi zorlaştıran ve sıradanlaşmayan işlerin özünde böyle incelikler var. sonuç itibariyle 1-12 cdye basılacak bir albüm olup çıkıveriyor karşımıza.

12'den sonra daha karamsar bir yolda gitmiş liste. albüm özelliğini kayıp etmiş. daha özele doğru gitmiş sanıyorum.

yalnız orada teykmi for lidıl vayıl ve bıradırsin armz var ki onlarda yeni albümlere kaynaklık edecek cinsten güzel seçimler.

sözün özü 8tirek'in yaratıcı fikrine maksimum ölçüde hizmet eden bir şarkı listesi eklemişsin. diğer listelerini de dinlemek istiyorum. teşekkürler.

:) İkimizin de Türk olması ama yorumu İngilizce yazman. Tumblr'ına baktım da Türk'müşsün evet. Ve evet David Bowie ve Deep Purple'ın o şarkıları beni de on ikiden vuruyorlar, o yüzden listedeler. Amk o şarkıların ben.

 
Quantcast